Slovensky
::
English
::
Deutsch
 
  hlavná stránka
 
   
 
 
NOVINKY
 
február 2016
 
 

Dňa 10.2.2016 na Fóre o duálnom vzdelávaní  sme si z rúk riaditeľky Banskobystrickej regionálnej komory SOPK v B. Bystrici p. M. Spirovej prevzali nový certifikát o splnení podmienok pre poskytovanie duálneho vzdelávania. Viac informácii o poskytovaní duálneho vzdelávania nájdete na tomto linku http://www.remeslo.com/_sk/PDF/dualne_vzdelavanie.pdf

 
august-október 2015
 
 

V mesiacoch august až október 2015 realizuje REMESLO strojal už tretiu zákazku opracovania odliatkov uloženia ložísk mlynov pre nemeckého výrobcu.

 
jún 2015
 
 

Spoločnosti Remeslo strojal s.r.o. sa podarilo v týchto dňoch nadviazať na úspešné dodávky komponentov pre oceliarsky priemysel v USA. Po období, kedy v dôsledku hospodárskej krízy  naši majoritní obchodní partneri museli utlmiť vlastnú výrobu a po reštrukturalizáciách vnútri veľkých oceliarských koncernov sme s potešením nadviazali na prerušenú spoluprácu z pred dvoch rokov dodávkou dvoch veľkých žeriavových bubnov pre zeleziareň v Alabame.

 
apríl 2015
 
 

Po zahájení opracovania odliatkov pre švédsku spoločnosť v auguste minulého roku a po etablovaní sa ako schopný a dôveryhodný dodávateľ, sme
zaznamenali výrazný nárast objednávok spôsobený tým, že náš obchodný partner presunul všetku výrobu uvedených odliatkov - "Boomhead-ov"  ku nám. S potešením  sme prijali túto výzvu a úspešne plníme požiadavky na obrobené odliatky, ktoré končia ako súčasť manipulačného mechanizmu nakladačov firmy VOLVO.

 
apríl 2014
 
 

 Remeslo strojal získal významný kontrakt, keď stal významným dodávateľom pre fínsky priemyselný koncern Sandvik. Sandvik je najväčším výrobcom zariadení na drvenie a triedenie kameňov, rúd, a hornín na svete. Svoje výrobné závody má na viacerých kontinentoch. Keď ale hľadal ďalšieho dodávateľa na výrobu triedičov kameňa alebo komponentov na drviče v Európe, voľba nakoniec padla na žiarsky Remeslo strojal.

 
september 2013
 
 

V dňoch 24. - 26. 9 2013 sme sa aktívne zúčastnili na veľtrhu Alihankinta 2013 v Tampere vo Fínsku. Podarilo sa nám získať veľmi zaujímavé kontakty a pevne veríme, že v blízkej dobe nám tieto styky prinesú úspechy. Náš stánok poctil svojou návštevou aj veľvyslanec Slovenska vo Fínsku pán Juraj Podhorský zo svojím radcom Miloslavom Beňačkom.

 
október 2013
 
 

Spoločnosť  Remeslo strojal, s.r.o. ako jedna z členov  združenia InTech Žiar nad Hronom z.p.o.,  obdržala  od vedenia Súkromnej strednej odbornej školy technickej v Žiari nad Hronom  pri príležitosti  5. výročia školy ďakovný list za dlhodobú spoluprácu, podporu a významný prínos pri rozvoji školy.

 
máj 2013
 
 

V posledný májový deň sa stretli zástupcovia spoločnosti Remeslo strojal, s.r.o. s riaditeľkou Súkromnej strednej odbornej školy technickej Beátou Tóthovou a jej zástupcom Pavlom Žabenským, aby im odovzdali  dar -  prenosný 3D merací prístroj Romer Arm 2000 Sigma, ktorý bude slúžiť študentom pri praktickom učení sa merať a spracovávať protokoly z merania.

 
apríl 2013
 
 

Študenti Súkromnej strednej odbornej školy technickej v Žiari nad Hronom počas návštevy v Remeslo strojal, s.r.o., 18. apríla, dostali informácie o celom systéme vzdelávania v oblasti zvárania a boli im vykonané aj praktické ukážky zvárania. Študentom tak Remeslo strojal  ponúka možnosť absolvovať už počas štúdia zváračský kurz.

 
17. marec 2013
 
 

Úspešne prebehla prebierka novej série rámov H-207 pre nemeckú spoločnosť HAMM, kde sa naše výrobné portfólio rozrástlo o ďalší výrobok.

 
12. február 2013
 
 

Návrat spoločnosti ECL do našich výrobných hál, spojená s rozsiahlim kontraktom tejto francúzkej nadnárodnej spoločnosti. Výroba je rozdelená na niekoľko etáp, ktoré končia v novembri 2013.

 
8. január 2013
 
 

Zákazková náplň pre rok 2012, kde boli zakontrahované viaceré dlhotrvajúce kontrakty, sa premietla aj na začiatku nového roku 2013 a
Naďalej chceme pokračovať v tomto trende.

 
20. november 2012
 
 

Vzhľadom na začínajúcu ekonomickú krízu v Európe, Remeslo strojal rozširuje svoje portfólio pôsobnosti v oblasti lakovania. Z toho titulu sme v mesiaci November vyrobili dva nové mostové žeriavy s nosnosťou 8 t, ktoré budú slúžiť pre vlastnú potrebu našej rozvíjajúcej sa spoločnosti v halách nových cnc strojov a spomínanej lakovne.

 
12. október 2012
 
 

Zástupcovia spoločnosti Remeslo strojal, s.r.o. sa zúčastnili výstavy v Dusseldorfe ALUMINIUM 2012.

Návštevou niekoľkých vybraných spločností potvrdili spoluprácu aj v roku 2013.

 
30. september 2012
 
 

Zástupcovia spoločnosti Remeslo strojal s.r.o. sa zúčastnili Veľtrhu ALIHANKINTA 2012 vo Fínskom Tampere. Išlo o kooperačnú medzinárodnú výstavu zameranú na rozvoj obchodovania v rámci celej Euro-ázijskej zóny.
Organizovala to Slovenská Obchodná a Priemyselná komora, ktorá zabezpečila zázemie pre niekoľko vybraných slovenských firiem.

 
28. august 2012
 
 

V auguste sme expedovali zvarence pre nášho dlhoročného obchodného partnera.

Zvarence sú súčasťou valcovacej linky v USA pri Pittsburghu.
 
15. jún 2012
 
 
Na treťom ročníku Žiarskeho mestského polmaratónu, ktorý sa uskutočnil 26. mája, súťažili na 21-kilometrovej trati, členovia vedenia spoločnosti Remeslo strojal, s.r.o: Jaroslav Ihring, ekonomický riaditeľ; Jozef Urblík, výrobný riaditeľ; Stanislav Neuschl, obchodný riaditeľ a Bohumil Glezgo, generálny riaditeľ spoločnosti.
 
23. apríl 2012
 
 

Generálny riaditeľ spoločnosti Remeslo strojal s.r.o., prevzal ocenenie Nadácie Pontis za účasť na aktivitách Twins.


 
30. marec 2012
 
 
JAYSON - Expedícia veľkých hriadelí v pre oceliarne v US. Každá z hriadelí váži  cez 2 tony. Naši pracovníci na CNC sústruhoch úspešne zvládli úresné opracovanie hriadelí v stanovenom čase.
 
29. marec 2012
 
 

VUEZ - Pokračujeme v plnení dlhodobého kontraktu na výrobu komponnentov pre primárny okruh jadrovej elektrárne. Remeslo strojal úspešne zvláda extrémne vysoké nároky  na kvalitu opracovania pre takýto druh výroby. Napriek tomu, že dodávky prebiehajú už od roku 2011, nezaznamenali sme ani jednu reklamáciu.

 
27. február 2012
 
 

Vo februáry 2012 sme realizovali vývoz do U.S.A. pre spoločnosť "JAYSON INDUSTRIES Inc.". Predmetom vývozu boli náhradné diely pre technologické vybavenie oceliarní vo Philadelphii. Výroba náročných komponentov ako sú prevodovky, hriadelí a sety ozubených kolies pre náhon valcovacích stolíc a cca 40 ďalších komponentov bola úspešne zvládnutá v požadovanej kvalite.

 
 
30. december 2011
 
 
Koncom Decembra 2011 sa spoločnosť Remeslo strojal a BMZ Spišská Nová Ves podieľali na projekte pre Nemeckú spoločnosť zaoberajúcou sa spracovanie štiepky. Výsledok je 30 metrová hriadeľ na miešanie. Nadrozmer takejto veľkosti sme expedovali prvý krát a úspešne. Projekt bude pokračovať aj v roku 2012.
 
25. november 2011
 
 
V Novembri 2011 spoločnosť HAMM GmbH navýšila objednávku rámov pre cestný valec HD 90 o 30 kusov. Tým sme zvýšili produkciu a plánujeme vytvoriť ešte jedno pracovisko na konečnú montáž, aby sme si zachovali vysoký štandard kvality.
 
17.október 2011
 
 
V októbri 2011 sa spoločnosť Remeslo strojal s.r.o. opäť skontaktovala s popredným výrobcom taviacich pecí na hliník, kde v roku 2012 chceme naviazať na predošlé úspešné projekty.
 
12.september 2011
 
 

FIVES INDUSTRIES - V priebehu 2.polroka 2010 sme pre firmu FIVES Industries, sídliacu pri meste Lille ( Francúzsko) vyrobili overovacie dodávky náhradných dielov do ich výrobkov – liniek na úpravy plechov. Po úspešnom overení sme v prvom polroku 2011 nabehli na výrobu dielov do nových liniek a firma FIVES sa hneď  v tomto období zaradila medzi našich strategických zákazníkov z hľadiska finančného objemu kontraktov.

 
12.september 2011
 
 

HAMM – Zvládli sme modul výroby a nasledovne expedovali prvých sedem kusov rámov typu HD 90. Mesiace september a október máme plne pokryté objednávkami , nakoľko rozbiehame výrobu aj väčších rámov typu HD 120.

 
12.september 2011
 
 

Rozbehli sme spoluprácu s Krupinskou spoločnosťou WAY INDUSTRIES, kde kompletujeme základnú fremu pre spoločnosť Dymapac (Švédsko).

 
12.september 2011
 
 

Tretí turnus pracovníkov Remesla strojalu, ktorý sa už druhým rokom zúčastňujú na údržbárskych prácach v Qatare.

 
12.september 2011
 
 

Dokončili sme v mesiaci august project EISENERZ, kde sme vyrobili a predmontovali odlievací pás pre Švajčiarsku spoločnosť GAUTSCHI. Naša spolupráca pokračuje ďalej, a to ďalším veľkým projektom týkajúceho sa taviacich pecí v Anglicku.

 
12.september 2011
 
 
 
14. február 2011
 
 
Inovatívne technológie pre strojársku výrobu

Spoločnosť Remeslo strojal, s.r.o. je so svojím projektov s názvom „Inovatívne technológie  pre strojársku výrobu“ jedným z úspešných žiadateľov, ktorí začínajú realizovať projekt vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast.

www.economy.gov.sk
www.opkahr.sk
www.siea.gov.sk
 
22. jún 2010
 
 

Uzavretý kontrakt na ťahače lietadiel až do konca roku 2010.

Začiatok spolupráce s PPS Group, a.s. Detva

Uspešné ukončenie prvej spolupráce s SIEMENS VAI Linz.

Znovu obnovená spolupráca s Jayson USA, výroba prevodoviek

Prví traja pracovníci na stáži V Qatalum Qatar.

Výroba komplexných dielov na elektrické lokomotívy pre PHS – strojárne

 
30. máj 2010
 
 
Výmena kominových klapiek v Hydro a s Sunndalsora Norsko.
 
20. február 2009
 


 

Spoločnosť REMESLO strojal s.r.o., skonštruovala a vyrobila mostový žeriav s nosnosťou 12 t. Žeriav je certifikovaný Technickou inšpekciou (v skutočnosti  TÜV SÜD Slovakia, s.r.o. ) a bola vydaná úradná skúška o zhode.
24. novembra 2008 bol daný do užívania v poradí druhý mostový žeriav z nosnosťou 8 t., vyrobený v decembri, uložený na žeriavovú dráhu v januári a daný do užívania úradnou skúškou 14.1.2009.

 
23. november 2009
 
 
Spoločnosť Remeslo strojal, s.r.o. sa umiestnila na 59. mieste v rebríčku Najväčších spoločností strojárskeho priemyslu v roku 2009 (zdroj: TREND Analyses, 2009)
 
11. september 2009
 
 
Ďaľšia zákazka, na produkcií ktorej sa začína v týchto dňoch, je od švajčiarskej spoločnosti GAUTCHI pôsobiacu v hlinikárskom priemysle. Zákazka výroby nakladacích lyžíc je pre koncového zákazníka, skupinu RIO TINTO ALCAN, svetového leadera na hlinikárskom trhu.
 
 
11. september 2009
 
 
Spoločnosť Remeslo strojal, s.r.o. získala zákazku nórskej spoločnosti STORVIK AS a začína s výrobou a dodávkou anódových puzdier.
 
 
11. september 2009
 
 
Spoločnosť Remeslo strojal, s.r.o. sa podieľa na výrobe OK novej haly a prístavby skladu pre spoločnosť  CORTIZO Slovakia v Novej Bani.
 
11. september 2009
Pre spoločnosť ESTET sa začalá výroby oceľovej konštrukcie v rozsahu 200 t.
 
11. september 2009
Začína sa produkcia na zákazke pre spoločnosť KURTA spol s.r.o., najväčšieho producenta nadstavieb na autá a ťahače  - korby na nákladné autá.
 
02. september 2009

Stredisko Generálnych opráv spoločnosti Remeslo strojal, s.r.o. počas mesiaca August zrealizovala plánovanú výmenu hydraulického valca na odlievacom zariadení č. 2 v spoločnosti Slovalco, a.s.. Tento typ opravy patrí medzi opravy veľkého a náročného charakteru. Práce pozostávali z demontáže pôvodného valca a potom montáže nového. Technické paramerte: valce dlhé približne 10 metrov s prírubou široké 1,5 metra a vážiace 15 ton.

Výmena prebiehala v približne15 metrovej hĺbke pod podlahou v jame, kde je hydraulický valec uložený. Demontáž starého a montáž nového hydraulického valca bola vykonaná cez otvor v streche za pomoci teleskopického mobilného žeriavu o nosnosti 500 ton.


26. august 2009
Spoločnosť realizuje projekt Výstavby oceľovej konštrukcie elektroodlučovača pre spoločnosť ECP vo Švédsku. V troch etapách sa vyváža konštrukcia do Švédska za polárny kruh, do mesta Gallivare.
19. máj 2009
Spoločnosť Remeslo strojal, s.r.o. je registrovaná ako predkvalifikovaný dodávateľ v systéme Connexio - dodávateľskom informačnom systéme pre Energetické spoločnosti v Nemecku, strednej a východnej Európe.
 
21. apríl 2009

ZOZNAM NÁHRADNÝCH DIELOV Žeriava na ODPREDAJ

Žeriav 12,5 ton
-Cena za komplet žeriav: 10.000 €
-Mačka žeriava repasovaná v roku 2006 v celku: 2.000 €

Most žeriava
-Kolesá pojazdu mosta 2ks volnobežné: 1.150 €/1ks
-Kolesá pojazdu mosta 2ks záberové: 1.300 €/1ks
-Prevodovka pojazdu mosta 2ks: 1.000 €/1ks

Mačka žeriava
-Motor zdvihu H 200LK08: 333 €
-Prevodovka zdvihu PV 665 R1: 666 €
-Prevodovka poj. mačky BS 400: 333 €
-Motor poj. mačky H11 2L06: 166 €
-Odbrzďovač poj. mačky – BL12S: 333 €
-Odbrzdovač zdvihu – BL50S: 333 €
-Kon. vyp. Zdvihu: 166 €
-Lanový bubon : 166 €
-Kladnica: 166 €
-Pojazdové kolesá 2ks záberové: 666 €
2ks volnobežné: 500 €

Otočný stlpový 1000 kg
-Bez dokladov funkčný – na odpredaj cena: 1.800 €
-Kladkostroj + rozvádzač: 800 €
-Stĺp + výložník: 1.000 €
20. február 2009
Spoločnosť REMESLO strojal s.r.o., skonštruovala a vyrobila mostový žeriav z nosnosťou 12 t.Žeriav je certifikovaný Technickou inšpekciou a bola vydaná úradná skúška o zhode.

- 24. Novembra 2008 bol daný do užívania v poradí druhý mostový žeriav z nosnosťou 8 t., vyrobený v decembri, uložený na žeriavovú dráhu v januári a daný do užívania úradnou skúškou 14.1.2009.


POPIS: Jednonosníkový mostový žeriav:

- dialkové ovládanie
- rozpon 16,2 m
- zdvih 6,1 m
- nosnosť  12t
- pohon frekvenčnými meničmi
- komponenty STAHL


___________________________________________________________

Vzhľadom na fakt, že na Slovensku pôsobí viacero firiem, ktoré vystupujú pod obchodným menom REMESLO sa spoločnosť rozhodla  chrániť svoje obchodné meno a zaregistrovať si značku REMESLO v národnom registri ochranných známok Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky (ÚPV SR) v Banskej Bystrici. Ochranná známka REMESLO je zapísaná pod č. 224781 a vzťahuje sa na oblasť stavebníctva, strojárstva, stolársku výrobu, cestovný ruch, športovú a kultúrnu činnosť, a obchodnú činnosť.

 
    : : Na stiahnutie
     
 


 
 
 
 
 
 

REMESLO skupina je značka, pod ktorou vystupuje niekoľko spoločností, ktoré rozvíjajú svoje podnikateľské aktivity v stavebníctve, doprave, strojárstve a cestovnom ruchu.
2006-2009. Copyright REMESLO, 2009 Redesign.
Všetky práva vyhradené. All rights reserved.